Czym są kotły kondensacyjne? Mogą sprawdzić się u Ciebie!

Czym są kotły kondensacyjne? Mogą sprawdzić się u Ciebie!

Czym są kotły kondensacyjne? Mogą sprawdzić się u Ciebie!

Kotły kondensacyjne to doskonały wybór dla tych, którzy chcą zmienić piec na bardziej oszczędny. W jaki sposób działają i czy sprawdzą się w Twoim domu? Wymiana ogrzewania może być bardzo prosta i pozwolić Ci na to, by każdej zimy zaoszczędzać pieniądze.

Ogrzewanie gazowe – co to takiego?

Każde ogrzewanie musi wykorzystywać jakiś rodzaj paliwa, aby mogło działać. W tym przypadku wykorzystywany jest gaz. Zazwyczaj dociera on do posesji rurami, ale można również zakupić butle, w których będzie przetrzymywany. Działa wiec podobnie jak węgiel, ale wytwarza mniejszą ilość spalin, a ponadto jest po prostu czystszy i zajmuje mniej miejsca. Zwłaszcza jeśli masz to medium na terenie swojej nieruchomości! Gaz podgrzewa wodę, która trafia później do grzejników, ale nie tylko. Świetnie sprawdzi się również w formie brojlera, dzięki któremu woda w kranie będzie zawsze przyjemnie ciepła. Jeśli jednak to na tym Ci zależy, musisz wybrać kocioł dwufunkcyjny.

Kotły kondensacyjne są tymi oszczędnymi

Jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić na ogrzewaniu, kotły kondensacyjne będą Twoim najlepszym wyborem. Ich konstrukcja sprawia, że ciepło jest w pełni wykorzystywane i nie ucieka przed komin. Dzięki temu mniejsza ilość gazu jest potrzebna, aby ogrzać wodę. To zaś sprawia, że będziesz w stanie zaoszczędzić nawet do 30%! Na dodatek to po prostu prosty sposób na to, by uczynić dom bardziej ekologicznym, ponieważ takie piece wytwarzają mniejsze ilości spalin. Dlatego jeśli masz do wyboru piec kondensacyjny bądź zwykły, zawsze stawiaj na ten pierwszy. Różnica w cenie szybko się zwróci.

Ile kosztuje taki kocioł kondensacyjny?

Kocioł gazowy to koszt ok. 2-10 tys. zł, zależnie od powierzchni Twojego domu. Warto jednak pamiętać o dofinansowaniach, które dostaniesz ze swojej gminy lub miasta. W ten sposób może udać Ci się pokryć nawet do 80% wydatków! Dlatego nie masz na co czekać. Już teraz sprawdź, czy Twoja działka ma dostęp do gazu i jak najszybciej wymień przestarzały piec węglowy.