Wymiana pieca – zdobądź dofinansowanie i zadbaj o przyrodę!

Wymiana pieca – zdobądź dofinansowanie i zadbaj o przyrodę!

Wymiana pieca – zdobądź dofinansowanie i zadbaj o przyrodę!

Wymiana pieca to sposób na zaoszczędzenie i sprawienie, by dom był po prostu wygodniejszy w użytkowaniu. Ale to przecież nie wszystko! Stare urządzenia często zanieczyszczają powietrze. Dlatego zrezygnuj z pieców węglowych, które są nieekologiczne i sprawiają, że przyroda wokół Ciebie zaczyna obumierać.

Czemu warto zabrać się za wymianę pieca?

Stare piece węglowe wytwarzają olbrzymie ilości zanieczyszczeń. Sprawiają, że atmosfera ulega zepsuciu, ponieważ Ziemia nie potrafi oczyszczać się wystarczająco szybko. Ponadto często są niezbyt wydajne, a niektóre z nich mogą stanowić nawet potencjalne zagrożenie pożarowe. To wszystko sprawia, że wymiana pieca na bardziej ekologiczny jest często po prostu jedynym słusznym rozwiązaniem. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się świeższym powietrzem, ale nie tylko. Zaoszczędzisz też czas, który musiałbyś spożytkować na dokładanie do pieca węgla i kupowanie go, a także sprzątanie po zakończonym sezonie.

Nie jesteś w tym sam – zdobądź dofinansowanie!

Niestety, nie każdego stać na to, by dokonać takiej wymiany. Dlatego niezwykle istotne jest to, że miasta i gminy oferują dofinansowania. Te mogą pokryć nawet 80% kosztów, dzięki czemu nawet jeśli nie posiadasz zbyt dużych funduszy, na taką wymianę być może będziesz mógł sobie pozwolić. Nie zapominaj, że nie jesteś sam. Miasta chcą zadbać o czystość powietrza w swojej okolicy, dlatego urzędnicy na pewno będą dla Ciebie dużą pomocą. Bez problemu znajdziesz również organizacje, które pomagają w np. zdobyciu unijnych dofinansowań.

Ogrzewanie gazowe jest niezwykle wygodne

Gdy już dokonasz zmiany, szybko zobaczysz, jak wygodne jest ogrzewanie gazowe. Przede wszystkim takie piece właściwie nie wymagają Twojej uwagi. Poczujesz się tak, jakbyś miał dostęp do miejskiej elektrowni cieplnej! Ponadto pozwala na dobrą kontrolę temperatury i np. zmniejszanie jej, gdy opuszczasz dom na dłużej. Z tego powodu nie warto czekać i najlepiej zrobisz, jeśli jak najszybciej sprawdzisz, czy Twoje gospodarstwo domowe może starać się o dofinansowanie.