Piec CO dwufunkcyjny – czemu warto go wybrać?

Piec CO dwufunkcyjny – czemu warto go wybrać?

Piec CO dwufunkcyjny – czemu warto go wybrać?

Piec CO dwufunkcyjny będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli nie masz w swoim domu zbyt wiele miejsca i nie chcesz marnować czasu na zajmowanie się ogrzewaniem w swoim domu. Sprawdź, jak działa i jakie ma funkcje. Dzięki temu będziesz mógł dopasować swoje centralne ogrzewanie do własnych potrzeb.

Piec CO dwufunkcyjny – czym się wyróżnia?

Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów pieców. Piec CO dwufunkcyjny jest jednak jednym z najbardziej unikatowych. Jest właściwie bezobsługowy, dlatego świetnie sprawdzi się osobom, które nie mają czasu, by się nim zajmować. Ponadto zajmuje bardzo niewiele miejsca. Możesz powiesić go na ścianie w pomieszczeniu i nie martwić się o bałagan, co w przypadku pieców węglowych jest właściwie niemożliwe. To również koniec czasów, w których musiałeś przejmować się tym, gdzie składować węgiel. Jego zakup i transport przestaną być Twoimi problemami, a nawet jeśli nie posiadasz podpięcia do gazu, to butle są po prostu zdecydowanie wygodniejsze w przetrzymywaniu.

To więcej niż tylko centralne ogrzewanie

Piec CO dwufunkcyjny nie tylko ogrzeje Twój dom, ale również zapewni Ci dostęp do ciepłej wody w kranie. Z tego powodu jest często zdecydowanie bardziej opłacalny. Zamiast kupować dwa urządzenia, wystarczy Ci tylko jedno i to na dodatek naprawdę kompaktowe! Z tego powodu idealnie sprawdzi się także w niewielkich mieszkaniach, które nie mają dostępu do miejskiej elektrowni. Pamiętaj jedynie, aby dobrać litraż zbiornika do potrzeb swojej rodziny.

Czy wymiana pieca musi być droga?

Co ważne, większość miast stara się ograniczyć korzystanie z pieców węglowych. To zaś sprawia, że możliwe jest zdobycie dofinansowania właśnie na kotły CO! Możesz uzyskać nawet do 80% zwrotu, zależnie od tego, gdzie mieszkasz. Dlatego, chociaż wymiana pieca to 2-10 tys. złotych, to w praktyce prawdopodobnie zapłacisz znacznie mniej. Z tego powodu jak najszybciej warto zorientować się, jak to wygląda w Twoim mieście, aby móc skorzystać z takich możliwości.