Czy warto wybrać piec dwufunkcyjny gazowy?

Czy warto wybrać piec dwufunkcyjny gazowy?

Czy warto wybrać piec dwufunkcyjny gazowy?

Piec dwufunkcyjny gazowy jest wygodny i właściwie bezobsługowy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na niego, zamiast ogrzewania bazującego na węglu. Jak działa? To musisz sprawdzić już teraz. Zobaczysz, że to ekologiczne rozwiązanie podwyższy Twój komfort mieszkania w domu jednorodzinnym!

Jak działa piec dwufunkcyjny gazowy?

Piec dwufunkcyjny gazowy podgrzewa wodę, która znajduje się w grzejnikach. Dzięki temu zapewnia ogrzewanie domu. Przy okazji nie wymaga regularnego dosypywania węgla. Jak sama jego nazwa wskazuje, działa na bazie gazu, który zazwyczaj jest do niego dostarczany za pomocą rur, bądź ze stojącej niedaleko butli. To sprawia, że nie musisz obawiać się bałaganu w kotłowni ani zastanawiać się nad tym, gdzie przetrzymywać węgiel.

To jednak nie jest jedyna funkcja takiego pieca. Pozwala on również na ogrzanie wody, która znajduje się w kranie. W ten sposób zapewnisz swojej rodzinie dwa urządzenia w jednym! Pamiętaj jedynie, aby przy okazji wyboru pieca, wybrać odpowiedniej wielkości zbiornik, dostosowany do potrzeb Twojej rodziny. Dzięki temu upewnisz się, że ciepłej wody nigdy nie zabraknie.

Dobre rozwiązanie do małych mieszkań

Niektóre mieszkania nie posiadają dostępu do miejskiego ogrzewania. Wtedy taki piec, jak ten, może się znakomicie sprawdzić. To urządzenie możesz powiesić na ścianie i nie zajmie ono zbyt wiele miejsca. Dlatego też dobrze się sprawdzi i np. będzie nadawać się do roboczego wnętrza, łączącego w sobie też pralnie, suszarnię czy warsztat. Ponadto warto zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny, ponieważ kocioł gazowy produkuje mniejszą ilość szkodliwych substancji, niż piec węglowy. To sprawia, że jest to lepsze rozwiązanie dla środowiska.

Ile kosztuje piec dwufunkcyjny gazowy?

Cena takiego urządzenia do ok. 2-10 tys. zł. Im większy masz metraż, tym rzecz jasna będzie droższy. Jednak istnieje możliwość zdobycia dofinansowania na unowocześnienie ogrzewania, dlatego warto sprawdzić, co oferuje Twoje miasto.