Czemu piec kondensacyjny dwufunkcyjny pozwoli Ci zaoszczędzić?

Czemu piec kondensacyjny dwufunkcyjny pozwoli Ci zaoszczędzić?

Czemu piec kondensacyjny dwufunkcyjny pozwoli Ci zaoszczędzić?

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny pozwoli Ci zaoszczędzić na wielu płaszczyznach! To wszechstronne urządzenie sprawdzi się zarówno w domu, jak i niewielkim mieszkaniu, które nie ma podpięcia do miejskiego ogrzewania. Sprawdź, jak wygodne i tanie może być to rozwiązanie!

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny to mniej urządzeń

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny sprawdzi się jako podstawa centralnego ogrzewania w domu lub mieszkaniu i w prosty sposób sprawi, że Twoje grzejniki będą ciepłe, gdy tylko będzie to potrzebne. Jednak to nie jest jego jedyna funkcja. Doskonale spełni rolę brojlera, a co za tym idzie, ogrzeje także wodę w kranie. To sprawia, że będziesz potrzebował jednego urządzenia, które spełni na raz dwie funkcje. Dzięki temu już na samym remoncie będziesz mógł zaoszczędzić, a to przecież nie jest wcale koniec zalet.

Oszczędź pieniądze wydawane na gaz!

Ponadto konstrukcja pieca kondensacyjnego sprawia, że w pełni wykorzystuje on wytwarzane ciepło. Wykorzystuje energię do podgrzewania wody, zamiast pozwalać jej uciekać przez komin. Dzięki temu jego zużycie gazu jest mniejsze nawet o 30%. To pozwoli Ci zaoszczędzić, ale jest również znacznie bardziej ekologiczne. Piec gazowy i tak produkuje mniej szkodliwych zanieczyszczeń, niż węglowy, ale dodatkowa redukcja wydalanych przez komin spalin to zawsze kolejny krok w dobrą stronę. Troska o środowisko, w którym mieszkasz, podwyższy poziom życia wszystkich wokół, z Tobą włącznie, dlatego to coś, na co naprawdę warto zwracać uwagę.

Dofinansowanie jest jak najbardziej możliwe!

Wybierając piec gazowy, będziesz mógł zaoszczędzić również na samym jego montażu. Dlaczego? Wiele miast oferuje dofinansowanie, wynoszące nawet 80%, jeśli wymieniasz piec węglowy na gazowy. To więc kolejna oszczędność! Piec kosztuje ok. 2-10 tys. zł, a niektóre z miast oferują nawet 5-7 tys. zł zwrotu, dlatego koszty remontu będą znacznie obniżone. Taka okazja jednak nie będzie trwać cały czas, dlatego nad wymianą warto pomyśleć już teraz.