Kotły gazowe kondensacyjne – gdy chcesz zaoszczędzić!

Kotły gazowe kondensacyjne – gdy chcesz zaoszczędzić!

Kotły gazowe kondensacyjne – gdy chcesz zaoszczędzić!

Kotły gazowe kondensacyjne to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzić na ogrzewaniu. Dzięki nim w Twoim domu zawsze będzie przyjemnie ciepło, a Ty nie będziesz musiał przejmować się przetrzymywaniem i kupowaniem węgla. W jakich domach najlepiej sprawdzi się to rozwiązanie?

Kotły gazowe kondensacyjne – czym się wyróżniają?

Istnieje wiele rodzajów urządzeń, które mogą zapewnić Ci ogrzewanie w ciągu zimy. Kotły gazowe kondensacyjne są niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla właścicieli domków jednorodzinnych. W porównaniu do innych, działających w podobny sposób, są przy tym znacznie bardziej oszczędne. Ich budowa pozwala w pełni wykorzystać wytwarzane ciepło, dzięki czemu zaoszczędzają ok. 30% gazu w porównaniu do innych kotłów. To sprawia, że produkują mniej zanieczyszczeń i są też znacznie bardziej ekologiczne. Dlatego to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie zarówno oszczędzanie, jak i troszczą się o przyrodę.

Czemu gaz jest lepszy od węgla?

Ogrzewanie gazowe jest lepsze od węgla na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, wytwarza mniej szkodliwych zanieczyszczeń. Po drugie, jest po prostu znacznie łatwiejszy w obsłudze. Nie wymaga on regularnych wizyt w kotłowni i uzupełniania węgla. Ponadto nie będziesz musiał tracić przestrzeni na jego przetrzymywanie, a kotłownia i sam piec nie będą wymagały aż tak regularnego sprzątania. Wybierając taki piec do swojego domu, zaoszczędzisz więc czas i odejmiesz sobie zmartwień. W końcu są one właściwie bezobsługowe!

Ile kosztują kotły gazowe kondensacyjne?

Kotły gazowe można kupić za ok. 2-10 tys. Do tych kosztów musisz zaliczyć również cenę ich instalacji. Nie jest to wcale aż tak dużo, zważając na to, że jeśli wybierzesz model dwufunkcyjny, będziesz mógł jednocześnie podgrzewać wodę w kranie za pomocą jednego urządzenia. Jeśli zaś wybierzesz jednofunkcyjny, zawsze istnieje możliwość dokupienia podgrzewacza, który da się połączyć z kotłem. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się nad wyborem centralnego ogrzewania i masz na swojej działce gaz, to jest coś, nad czym warto pomyśleć.