Dofinansowanie wymiany pieca, czyli jak zaoszczędzić na remoncie!

Dofinansowanie wymiany pieca, czyli jak zaoszczędzić na remoncie!

Dofinansowanie wymiany pieca, czyli jak zaoszczędzić na remoncie!

Dofinansowanie wymiany pieca pozwoli Ci zaoszczędzić na remoncie i jednocześnie sprawić, by Twój dom był bardziej ekologiczny. Poznaj zalety gazowego ogrzewania i sprawdź, jak uzyskać zwrot pieniędzy za wymianę kotłów w dużych miastach. To łatwiejsze niż myślisz!

Czemu warto postawić na ogrzewanie gazowe?

Jeśli Twoja nieruchomość ma bezpośredni dostęp do gazu, to kocioł będzie niezwykle wygodnym sposobem na to, by ją ogrzać. Dzięki niemu Twój dom będzie produkował mniejszą ilość zanieczyszczeń, ale to nie wszystko. Tego typu piec sprawi, że nie będziesz musiał obawiać się o to, gdzie przetrzymywać węgiel, ani o to, jak i kiedy wszystko wyczyścić. Piece węglowe są pod tym względem niezwykle niewygodne. Dlatego jeśli masz możliwość, rozważenie zainstalowania centralnego ogrzewania na gaz to naprawdę bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza że dzięki temu będziesz mógł również ogrzewać wodę do kuchni czy łazienki, o ile wybierzesz model dwufunkcyjny.

Jak zdobyć dofinansowanie wymiany pieca?

Dofinansowanie wymiany pieca możesz zdobyć z gminy bądź miasta. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić nawet 80%, zwłaszcza jeśli do tej pory korzystałeś z pieca na węgiel. Ile dokładnie pieniędzy odzyskasz? To zależy od konkretnego miasta. Na przykład Warszawa pokrywa do 75% kosztów, ale kwota ta nie może przekroczyć 7 tys. złotych. Z kolei Łódź oferuje do 5 tys. zł na zakup kotła gazowego. Warto tu zauważyć, że taki piec kosztuje zwykle pomiędzy 2-10 tys. złotych. Olsztyn oferuje pokrycie do 50% kosztów. Jak więc widać, wszystko zależy od konkretnego miasta, które samodzielnie ustala zasady przyznawania dofinansowań.

Modernizacja centralnego ogrzewania to wyższy komfort

Wymiana pieca na gazowy to przede wszystkim podwyższenie komfortu wszystkich mieszkańców. W końcu do pieca węglowego trzeba regularnie zaglądać, co nie ma miejsca w tym przypadku. Dzięki temu przez wiele lat właściwie nie będziesz musiał się tym martwić! Producenci zwykle gwarantują ok. 10 lat sprawnego działania urządzenia, a zazwyczaj funkcjonuje ono zdecydowanie dłużej. Dlatego warto sprawdzić, czy Twoje miasto oferuje dofinansowanie.